19.8.2016

Bobři

bobr_nasivkaDružina Bobrů se schází každé úterý v čase 15:00-16:30.
Jde o čtvrtou družinu 84. smečky vlčat ze střediska Uragan Zbraslav, vznikla v září 2016.
Aktuální vedoucí tým je ve složení Martina Vávrová, Petr Polomík a Lenka Šablová (Prskavka) (kontakty na vedoucí).

Plán výprav Bobrů ve školním roce 2019/2020:

pátek 13. září až neděle 15. září Družinová výprava Bobrů do vlčí rokle
sobota 28. září Zahajovací a předávací oddílová výprava do Vlčí rokle
sobota 12. října Drakiáda (veřejná akce v Borovičkách pro děti i pro dospělé)
pátek 25. října až středa 30. října Vícedenní oddílová výprava o podzimních prázdninách
pátek 8. listopadu až neděle 10. listopadu Družinová výprava Bobrů
sobota 17. listopadu Jednodenní okresní výprava do okolí (setkání dětí z celého skautského okresu)
sobota 14. prosince Vánoční středisková výprava
sobota 18. ledna / neděle 19. ledna / sobota 25. ledna Bazén (na výběr ze tří termínů)
pátek 7. února až neděle 9. února Výprava Bobrů a Svišťů
sobota 29. února Skautský ples (pro rodiče)
pátek 6. března až neděle 8. března Družinová výprava Bobrů
pátek 27. března až neděle 29. března Družinová výprava Bobrů
sobota 4. dubna 30 let výročí obnovení střediska, střediskový oheň
neděle 5. dubna Úklidový den (předběžný termín)
středa 8. dubna až neděle 12. dubna Velikonoční oddílová výprava (Strážná)
17.-19. dubna nebo 25.-26.dubna Očekávaný termín Závodů vlčat a světlušek (přesný termín budeme znát během podzimu)
čtvrtek 7. května až neděle 10. května Družinová výprava Bobrů
sobota 16. května Den otevřených dveří nové skautské klubovny (předběžný termín, pokud se vše vydaří)
pátek 19. června až neděle 21. června Závěrečná oddílová výprava
? Letní tábor vlčat 2020

Docházka:
Skaut není jen volnočasový kroužek, kde se potkáváme jednou týdně na schůzkách. Snažíme se každé vlče navést na správnou cestu. Na cestu, kdy si bude umět poradit s nejrůznějšími problémy, které jej mohou v jeho věku potkat. Kdy bude zároveň umět spolupracovat i ve větším týmu. Na cestu, kde si najde nové kamarády, naučí novým schopnostem i dovednostem. K tomu nám nestačí jen schůzky jednou za týden. Jezdíme také na výpravy, kde je mnohem větší prostor vést všechna vlčata tím správným směrem.

Proto, aby měl skauting smysl, podporujte prosím docházku vašeho syna do skauta. Kdo se přijde jen občas podívat na schůzku, toho nemáme jak dál posouvat a navíc by to nebylo fér vůči dalším dětem, na které se zatím nedostalo kvůli plné kapacitě. Jsme si samozřejmě vědomi, že někdy to prostě nevyjde a že u Vás mohou nastat komplikace, díky nimž prostě syn nemůže jít na schůzku nebo jet na výpravu, a jsme tedy připraveni řešit vše individuálně, případně i nabídnout pomocnou ruku (i třeba když by byl problém jen v zajištění odvozu tam či zpět).

Také Vás chceme poprosit, abyste případnou neúčast vždy předem omluvili (ať už emailem nebo smskou), abychom věděli, s kým můžeme počítat, a také, že o neúčasti syna opravdu víte 🙂

Pokřik Bobrů:

Cák! Plesk! Cák! Žbluňk!
Na suchu i ve vodě
navzájem si pomáháme.
Při práci i během her
jdeme na to, neváháme!
Silné tlapy, bystré hlavy,
my jsme Bobři ze Zbraslavi!

Něco více o nás?

Letošní školní rok 2019/2020 fungují Bobři již čtvrtým rokem a z nováčkovské družiny se tak stala skvělá a sehraná parta dětí. Také máme svého maskota! Plyšový bobr na nás čekal při první ryze bobří výpravě na rozhledně v Úvalech v roce minulém. Každý měsíc tak střídá svůj domov u jednoho z našich patronů. A jinak se máme fajn. Na schůzkách hrajeme různé hry, dovídáme se nové věci, na výpravách vyrážíme za přírodou. Zkrátka na suchu i ve vodě navzájem si pomáháme. A dál už to znáte… tedy kdo zná náš bobří pokřik 😉

Více fotek najdete na našem oddílovém rajčeti.