17.7.2019

Informace o odjezdu/příjezdu

SRAZ NA TÁBOR

Sraz na tábor se uskuteční 27. 7. v 9:20 u klubovny, resp. na zadní části zahrady MŠ Matjuchinova (tam, kde trávíme schůzky, když je hezky). Na sraze bude naše zdravotnice Tubus vybírat všechny potřebné dokumenty (potvrzení o zdravotní způsobilosti, potvrzení o bezinfekčnosti, kartičku pojištěnce nebo kopii a očkovací průkaz nebo kopii), pravidelně užívané léky s popisem dávkováním, příbalovým letákem a podepsané a také přijímat od Vás všechny další informace, které nám budete chtít sdělit.

Paralelně s tímto bude u klubovny probíhat nakládání materiálu do náklaďáku a dodávek. Pokud nám budete chtít pomoct, budeme Vám vděční 🙂

Připomínám, že všechny věci je potřeba sbalit do jednoho staršího kufru. Pokud se Vám např. spacák či karimatka nevejdou, dejte je prosím do nějaké tašky a hlavně VŠE podepište. Věci na cestu, především jídlo, pití a pláštěnku, dejte prosím dětem do malého batůžku, který si povezou s sebou vlakem. Má-li se kufr vejít pod postel podsadového stanu, neměl by být vyšší než 30 cm.

Návrat je plánován v sobotu 10.8. v 15:00 ke klubovně.

PRVNÍ A POSLEDNÍ DEN TÁBORA

Rádi bychom Vás poprosili o pomoc při prvním a posledním dni tábora. I když jedeme do pronajatého a vybaveného tábořiště, musíme si na místo přivézt nějaké vlastní vybavení a stany, abychom ho uzpůsobili pro náš počet.

V sobotu 27.7. odvážíme materiál od klubovny do vesnice nad táborem (Losiny), kde budeme materiál přeskládávat na valník a poté finálně převážet do tábora. Tam je potřeba náklad vyložit a také začít stavět podsadové stany. K tomu všemu by se nám hodily nějaké ruce navíc. Poté, co přijdou děti do tábora, uvítáme také pomoc s ubytováváním dětí.

Byli bychom rádi, kdyby všechny děti na místo jely pohromadě vlakem. Pokud tedy pojedete s námi na místo autem, pošlete stejně prosím děti vlakem. Zároveň bychom Vás chtěli upozornit, že se autem nedá dojet až úplně na tábořiště (nemáte-li terénní auto) a parkovat se dá na dvou přilehlých místech. Jedno z míst je přímo ve vesnici, druhé pak podél jedné lesní cesty. Bylo by ale hezké, kdybychom nepřijeli 30 auty. Můžete-li se tedy domluvit mezi s sebou a naložit co nejvíce lidí do co nejméně aut, určitě by nám to pomohlo. Díky! 🙂 Zároveň potřebujeme jednoho schopného řidiče, který by nám dovezl jedno z našich aut od klubovny k táboru, kde bude sloužit pro zásobování, to samé při cestě zpět v sobotu 10.8.

V pátek 9.8. odpoledne by měla vyvrcholit celotáborová hra velkou závěrečnou etapou, na kterou bychom tradičně rádi pozvali i Vás rodiče, kteří máte čas a chuť se s námi zapojit do poslední velké táborové mise a zahrát si hru s Vašimi dětmi, resp proti Vašim dětem 🙂

Hra začne po poledním klidu, tj. cca ve 14:30.

V pátek večer se pak bude konat velký závěrečný slavnostní oheň, ke kterému jste (ať už se účastníte předchozí etapy nebo ne) srdečně zváni! V sobotu pak budeme bourat, nakládat a odvážet naše stany zase zpět na Zbraslav, kde stejně jako na začátku budeme rovněž vděčni za případnou pomoc z řad rodičů.

Na místě, jak po stavbě, tak i před bouráním, je samozřejmě možnost přespat. Jediné, co k tomu budete potřebovat je vlastní stan, v našich bohužel místo nebude.

Na stavění, bourání a závěrečnou hru se prosím zapisujte do tabulky, kterou naleznete na tomto odkaze:

Mapa s body, kde je možné parkovat a kde se bude překládat materiál:

Všem rodičům, kteří nám přijedou pomoct, ať už se stavbou, bouráním nebo etapou, moc děkujeme!!!

EKOLOGIE NA TÁBOŘE

Stejně jako loni budeme letos využívat ekologicky odbouratelné přípravky a dezinfekce a mezi nimi také zásobu sprchových gelů, která by měla vydržet pro všechny. Plánujeme také výrobu domácího ekologického účinného repelentu. Tyto dvě položky tedy dětem balit nemusíte 🙂