19.8.2016

Rysové

• Schůzky v pondělí 17:00 – 18:30.
  • Druhá družina 84. smečky vlčat střediska Uragan Zbraslav.
  • Založena v září 2012.
  • V současné době má družina 17 vlčat.

Kontakty na vedoucí

XPetr Polomík
petr@skaut.cz
XAdéla Benešová
adelaBenes@seznam.cz

Rysácké výpravy, 2. pololetí 2023/2024

• LEDEN
    • 7.1. / 14.1. / 21.1 (neděle) – Oddílové výpravy do bazénu. Na výběr tři termíny: 1: Beroun, 2: Šutka Kobylisy, 3: Barrandov
  • ÚNOR
    • bez výpravy (jarní prázdniny)
  • BŘEZEN
    • 1. až 3.3. (pátek až neděle): Vícedenní společná výprava se skautskou družinou Medvědů. Na tuto výpravu jedeme společně s jednou ze skautských družin, kde jsou starší kluci než vlčata. V Medvědech jsou i někteří naši bývalí Rysové, takže se po nějaké době zase potkáme. Uvidíme samozřejmě i skauty, kteří prošli jinými vlčáckými družinami, ale naši kluci je znají z táborů. Nováčci smutnit nemusí, protože se s nimi také bez obav seznámí. A co nás čeká? Společné hry a programy, výlet, trocha toho poznávání.
    • 27.3. až 31.3. (středa až neděle): Oddílová velikonoční výprava do Strážné u Brna. Delší výprava na velikonoční prázdniny. Jezdíme celý oddíl, ale počtově nás vychází většinou podobně jako jedna družina 🙂 Kdo nemá v plánu výlety za babičkami atp., pro ně by velikonoční výprava mohla být ideální. Vracíme se v neděli, aby kluci stihli pondělní koledu.
  • DUBEN
    • 13.4. (sobota) – Závody vlčat. Setkání vlčat z našeho skautského okresu Praha-Západ, které se koná jednou za dva roky. Rysové zde utvoří jednu či dvě skupinky (podle počtu zájemců), které čeká krátký výlet s vedoucím, při kterém plní na stanovištích různé úkoly a výzvy. Nejlepší hlídky pak postupují do krajského kola, nicméně naším cílem hlavně je, aby si kluci závod užili, vyzkoušeli si, co už umí a znají (a co třeba ještě časem dopilujeme) a nestresovali se nějakou honbou za prvními místy 🙂
    • 19. až 21.4. (pátek až neděle) – Vícedenní družinová výprava Rysů. Jedna ze stmelovacích výprav čistě pro naši družinu.
  • KVĚTEN
    • 17. až 19.5. (pátek až neděle) – Vícedenní družinová výprava Rysů. Jedna ze stmelovacích výprav čistě pro naši družinu.
  • ČERVEN
    • 14. až 16.6. (pátek až neděle) – Vícedenní družinová výprava Rysů. Poslední letošní výprava naší družiny před letním táborem.
  • ČERVENEC
    • 20.7. až 3.8. (sobota až sobota) – Letní tábor vlčat

Vlčci

I v Rysech plníme vlčky, což jsou takoví bobříci v určité oblasti, zájmu, dovednosti, kterým se kluci věnují třeba i ve svém volném čase. Každý vlček má 10 úkolů a kdo je splní, získá vlčka a dokáže, že je v něčem opravdu moc šikovný. A i když nás už někteří kluci opustili a přešli do starších skautů, v síni slávy zůstávají:

K naší družině

Družinový maskot

• Říkáme mu nejčastěji Rysák.
  • Tráví s námi schůzky i výpravy.
  • Po každé schůzce se o něj stará někdo ze členů, aby mu nebylo smutno.
  • Adoptován byl 13. listopadu 2016 ze Zoo ve Vlašimi 😉

Pokřik Rysů

Kdo jsme?

My jsme Rysi bystří,
na lovu jsme mistři.
Tmou se tiše plížíme,
za kořistí míříme.
Nepřítele ochočíme,
s kořistí pak zatočíme!

Nášivka Rysů

Stará kronika oddílu Rysů (1968)
Nášivka oddílu Rysů (1968)

Současná nášivka Rysů vychází z původní historické nášivky skautského oddílu Rysů, který na Zbraslavi působil v letech 1968-1969.

Fotky z našich výprav najdete na našem oddílovém rajčeti. Galerie je opatřena heslem, aby fotky viděli jen ti, co si to zaslouží ;-). Nebojte se o heslo říct vedoucím 😉

Do takového oddílu tenkrát chodili kluci jen o něco málo starší než naše vlčata. A chodil tam také Stopař, kterého mohou i naši současní Rysové pořád znát, jelikož je ve středisku stále velmi aktivní 😉

Současná nášivka je sice přeměněna do podoby aktuálních družinových nášivek, ale základní rys zůstává stejný.

Výpravy Rysů 2023/2024:

Ústí nad Labem, společně s Medvědy, březen 2024