19.8.2016

Rysové

rysove_nasivka

Družina Rysů se schází každé pondělí v čase 17:00-18:30.
Jde o druhou družinu 84. smečky vlčat ze střediska Uragan Zbraslav, vznikla v září 2012.
Vedoucím družiny je Petr Polomík, dále pomáhají především Tereza Kubálková a Ondřej Šlocar – Klíště (kontakty na vedoucí).

Plán výprav Rysů ve školním roce 2019/2020:

pátek 20. září až sobota 21. září Přespávko RYSŮ v klubovně a sobotní výlet do okolí (vhodné i pro nováčky)
sobota 28. září Zahajovací a předávací oddílová výprava do Vlčí rokle
sobota 12. října Drakiáda (veřejná akce v Borovičkách pro děti i pro dospělé)
pátek 25. října až středa 30. října Vícedenní oddílová výprava o podzimních prázdninách
sobota 17. listopadu Jednodenní okresní výprava do okolí (setkání dětí z celého skautského okresu)
pátek 29. listopadu až neděle 1. prosince Družinová výprava Rysů
sobota 14. prosince Vánoční středisková výprava
sobota 18. ledna / neděle 19. ledna / sobota 25. ledna Bazén (na výběr ze tří termínů)
pátek 28. února až neděle 1. března Družinová výprava Rysů
sobota 29. února Skautský ples (pro rodiče)
pátek 13. března až neděle 15. března Výprava Rysů a Vlků
sobota 4. dubna 30 let výročí obnovení střediska, střediskový oheň
neděle 5. dubna Úklidový den (předběžný termín)
středa 8. dubna až neděle 12. dubna Velikonoční oddílová výprava (Strážná)
17.-19. dubna nebo 25.-26.dubna Očekávaný termín Závodů vlčat a světlušek (přesný termín budeme znát během podzimu)
sobota 16. května Den otevřených dveří nové skautské klubovny (předběžný termín, pokud se vše vydaří)
pátek 22. května až neděle 24. května Družinová výprava Rysů
pátek 19. června až neděle 21. června Závěrečná oddílová výprava
? Letní tábor vlčat 2020

Docházka:
Skaut není jen volnočasový kroužek, kde se potkáváme jednou týdně na schůzkách. Snažíme se každé vlče navést na správnou cestu. Na cestu, kdy si bude umět poradit s nejrůznějšími problémy, které jej mohou v jeho věku potkat. Kdy bude zároveň umět spolupracovat i ve větším týmu. Na cestu, kde si najde nové kamarády, naučí novým schopnostem i dovednostem. K tomu nám nestačí jen schůzky jednou za týden. Jezdíme také na výpravy, kde je mnohem větší prostor vést všechna vlčata tím správným směrem.

Proto, aby měl skauting smysl, podporujte prosím docházku vašeho syna do skauta. Kdo se přijde jen občas podívat na schůzku, toho nemáme jak dál posouvat a navíc by to nebylo fér vůči dalším dětem, na které se zatím nedostalo kvůli plné kapacitě. Jsme si samozřejmě vědomi, že někdy to prostě nevyjde a že u Vás mohou nastat komplikace, díky nimž prostě syn nemůže jít na schůzku nebo jet na výpravu, a jsme tedy připraveni řešit vše individuálně, případně i nabídnout pomocnou ruku (i třeba když by byl problém jen v zajištění odvozu tam či zpět).

Také Vás chceme poprosit, abyste případnou neúčast vždy předem omluvili (ať už emailem nebo smskou), abychom věděli, s kým můžeme počítat, a také, že o neúčasti syna opravdu víte 🙂

Družinový maskot:

rysakŘíkáme mu nejčastěji Rysák. Tráví s námi schůzky i výpravy.
Po každé schůzce se o něj stará někdo ze členů, aby mu nebylo smutno.
Adoptován byl 13. listopadu 2016 ze Zoo ve Vlašimi 😉

Pokřik Rysů:

My jsme Rysi bystří,
na lovu jsme mistři.
Tmou se tiše plížíme,
za kořistí míříme.
Nepřítele ochočíme,
s kořistí pak zatočíme!

2018/2019

Letos projde naše družina výraznou změnou. Do starších skautů předáváme hodně Rysů, a tak budeme přijímat také větší množství nováčků. Už se na ně všichni moc těšíme. Nově nás bude čekat plnění vlčků (vlčácké odborky), vrátíme se také k šestkám a šestníkům (menší skupinky, které řídí starší vlče) a samozřejmě budeme vyrážet na spoustu zajímavých výprav do přírody a do jiných skautských základen u nás.

Více fotek najdete na našem oddílovém rajčeti.