19.8.2016

Rysové

rysove_nasivka

Družina Rysů se schází každé pondělí v čase 17:00-18:30.
Jde o druhou družinu 84. smečky vlčat ze střediska Uragan Zbraslav, vznikla v září 2012.
Vedoucím družiny je Petr Polomík, dále pomáhají především Tereza Kubálková a Ondřej Šlocar – Klíště (kontakty na vedoucí).

Předběžný plán výprav Rysů ve školním roce 2018/2019 na 1. pololetí:

sobota 22. září Jednodenní zahajovací a předávací oddílová výprava
sobota 6. října až neděle 7. října Jednodenní výprava družiny Rysů s přespáním v klubovně ze soboty na neděli
sobota 20. října Drakiáda (veřejná akce v Borovičkách pro děti i pro dospělé)
pátek 26. října až úterý 30. října Vícedenní oddílová výprava o podzimních prázdninách
sobota 17. listopadu Jednodenní okresní výprava do okolí (setkání dětí z celého skautského okresu)
sobota 15. prosince Jednodenní středisková vánoční výprava
neděle 20. ledna / sobota 26. ledna / neděle 27. ledna Bazén (na výběr ze tří termínů)

Docházka:
Skaut není jen volnočasový kroužek, kde se potkáváme jednou týdně na schůzkách. Snažíme se každé vlče navést na správnou cestu. Na cestu, kdy si bude umět poradit s nejrůznějšími problémy, které jej mohou v jeho věku potkat. Kdy bude zároveň umět spolupracovat i ve větším týmu. Na cestu, kde si najde nové kamarády, naučí novým schopnostem i dovednostem. K tomu nám nestačí jen schůzky jednou za týden. Jezdíme také na výpravy, kde je mnohem větší prostor vést všechna vlčata tím správným směrem.

Proto, aby měl skauting smysl, musíme trvat na určité docházce nejen na schůzky, ale i na výpravy. Kdo se přijde jen občas podívat na schůzku, toho nemáme jak dál posouvat a navíc by to nebylo fér vůči dalším dětem, na které se zatím nedostalo kvůli plné kapacitě. Rádi bychom, aby kluci měli alespoň 66% účast na schůzkách (tj. ze tří schůzek aby byli alespoň na dvou) a 50% účast na výpravách (tj. alespoň na každé druhé) s tím, že alespoň dvě z těchto výprav by měly být vícedenní. Tato docházka bude nutná k registraci na další kalendářní rok 2019 a hlavně k přihlášení na letní tábor. Jsme si samozřejmě vědomi, že někdy to prostě nevyjde a že u Vás mohou nastat komplikace, díky nimž prostě syn nemůže jít na schůzku nebo jet na výpravu, a jsme tedy připraveni řešit vše individuálně. Toto je ale takový základ a byli bychom rádi, kdyby se ho všichni drželi.

Také Vás chceme poprosit, abyste případnou neúčast vždy předem omluvili (ať už emailem nebo smskou), abychom věděli, s kým můžeme počítat, a také, že o neúčasti syna opravdu víte 🙂

Družinový maskot:

rysakŘíkáme mu nejčastěji Rysák. Tráví s námi schůzky i výpravy.
Po každé schůzce se o něj stará někdo ze členů, aby mu nebylo smutno.
Adoptován byl 13. listopadu 2016 ze Zoo ve Vlašimi 😉

Pokřik Rysů:

My jsme Rysi bystří,
na lovu jsme mistři.
Tmou se tiše plížíme,
za kořistí míříme.
Nepřítele ochočíme,
s kořistí pak zatočíme!

A jak jsme na tom letos?

Letos projde naše družina výraznou změnou. Do starších skautů předáváme hodně Rysů, a tak budeme přijímat také větší množství nováčků. Už se na ně všichni moc těšíme. Nově nás bude čekat plnění vlčků (vlčácké odborky), vrátíme se také k šestkám a šestníkům (menší skupinky, které řídí starší vlče) a samozřejmě budeme vyrážet na spoustu zajímavých výprav do přírody a do jiných skautských základen u nás.

Více fotek najdete na našem oddílovém rajčeti.