Tubus

Michaela Ježdíková – Tubus

Jsem z Vraného nad Vltavou, kde jsem se narodila a v roce 2002 začala skautovat. Vrané nikdy nebylo velkým střediskem, a tak jsem začínala ve smíšeném oddílu vlčat a byla jsem tak vlčetem. To na mě asi pozitivně zapůsobilo, a proto teď působím asi sedmým rokem jako vedoucí oddílu vlčat a světlušek. Kromě toho jsem vedoucí vranského skautského střediska. Od roku 2015 také hostuji na Zbraslavi, kam jsem přišla na Syslovo pozvání, se kterým jsem se seznámila na okresních akcích. Do června 2018 jsem spolu s Klíštětem vedla družinu Svišťů, pak jsem musela svou činnost na Zbraslavi omezit, protože se aktivity mého domovského oddílu začaly rozšiřovat. Na Zbraslavi tedy působím příležitostně, zkrátka když je někde potřeba pomoct a mám čas, dorazím.

Vystudovala jsem střední školu veterinární v Českých Budějovicích a po maturitě jsem chvíli studovala kynologii a zdravotnického záchranáře. Momentálně pracuji na ekonomickém oddělení Junáka a ve volném čase skautuji a věnuji se záchranářské kynologii, kde se uplatňuji jako figurant.