19.8.2016

Vedení vlčat

Zajímá Vás, které vedoucí můžete v rámci našeho oddílu potkat? Zde jsou jejich medailonky:

 

Václav Kulich – Sysel
vůdce oddílu, vedoucí Vlků

DSC_8059Skautuji na Zbraslavi od roku 2002, kdy jsem jako malé vlče nastoupil do naší smečky. Odtud jsem v roce 2007 přešel do staršího skautského oddílu, kde jsem strávil další 4 roky. Od roku 2009 jsem začal vypomáhat u vlčat jako pomocný vedoucí. O 2 roky později jsem odešel ze skautského oddílu, začal jsem se aktivně podílet na vedení vlčat a zároveň chvíli vedl rovery (skauty a skautky nad patnáct let). V roce 2014 jsem začal vést družinu Vlků, tehdy družinu starších vlčat, a od roku 2015 vedu celou smečku.

Když zrovna neskautuji, studuji prvním rokem na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy anglický a německý jazyk, pracuji v jazykové škole, trávím rád čas se svými přáteli, jezdím na výlety nebo se dále vzdělávám v oblasti cizích jazyků.

 

 

 

 

Petr Polomík
zástupce vůdce oddílu, vedoucí Rysů a Bobrů

petr

Ve skautingu jsem se ocitl skoro náhodou, když oddíl hledal posily pro své další fungování. Přišli jsme do vlčat tak nějak společně s bratrem Syslem, a od té doby zažíváme různá, troufám si tvrdit i povedená, dobrodružství. Skauting pro mě není jen nějakým koníčkem, který by po čase omrzel, ale životním stylem, který má svůj cíl i poslání. A tam někde uvnitř jsem pořád ještě tak trochu dítětem. Rád si hraji, rád sportuji, vymýšlím různé klukoviny, a neustále zkouším tvořit nové výzvy. Rovněž mě baví vymýšlet vlastní programy a hry. V současné době vedu družinu Rysů společně s Terkou a družinu Bobrů spolu s Lenkou. Mírně aktivní jsem také ve středisku jako volený člen střediskové rady, ale víc se už opravdu stíhat nedá 😉

Mezi mé další koníčky patří více méně jiné nekomerční aktivity, např. skládání vlastní relaxační či taneční hudby, kterou může každý zdarma používat ve svých dílech (na Facebooku mě najdete pod pseudonymem Phaeriss). Také se věnuji tvorbě různých nekomerčních webů (eprehledy.cz, lidovyslovnik.cz, akordnik.cz, diplomy.artega.cz, ap.), počítačům a notebookům obecně. Ze sportu mě nejvíce baví fotbal a cyklistika. Mezi takové spací záliby bych zařadil lucid dreaming 😉

Jinak bydlím v Radotíně, kam jsem se vrátil po vystudování FIM UHK, obor Informační management. Pracuji jako senior web analytik v několika firmách v Praze (už jsem vážně důchodce 😉 ). Zkušenosti mám také z oblasti datové analytiky a web designu. Všechno je to vlastně o sezení u počítače, proto  se vždycky tak rád vracím zase ke skautům, kde se člověk pravidelně hýbe 😉

 

Ondřej Šlocar – Klíště
vedoucí Svišťů, vůdce střediska

 

 

 

 

 

 

 

 

Lenka Šablová – Prskavka
Čtvrtá družina

lenka-a-danaPocházím ze Šumavy, kde jsem v roce 1990 začala skautovat – spoluvedla jsem 10 let oddíl skautek a snažila se rozjet roverský kmen ve středisku Vydří stopa Sušice. Před 15 lety jsem se přistěhovala (a skoro zároveň také vdala) do Hradištka a skautingu jsem se nějakou dobu věnovala jen „profesionálně“ – začala jsem pracovat na ústředí Junáka – českého skauta a práce skautské kancelářské krysy mě pořád těší a baví. Když syn Dáňa dorostl do školního a vlčáckého věku, přihlásila jsem ho  před 4 lety do vlčat na Zbraslavi – a byla jsem jako rodič nadšená, jak vlčata fungují, a spokojená, že se ve skautu Dáňovi (po prvním táboře už Méďovi) líbí. Po dalších dvou letech si vlčata přitáhla i mě – vlčat přibývalo, a oddíl potřeboval posílit tým vedoucích, takže jsem se po pauze zase vrátila také k opravdovému skautování s dětmi. Aktuálně spolu s Petrem vedu Čtvrtou družinu složenou převážně z nováčků a těším se, jak se z nich postupně budou stávat správná vlčata a ostřílení táborníci.

 

 

Olga Marsínová – Studánka
Vlci

StudánkaDo skauta jsem vstoupila v roce 1991. Když jsem byla starší, začala jsem se věnovat roverům a ti mne přivedli k vlčatům. Na přípravě vlčáckých akcí jsem se podílela společně s Martinem, Pavlem a Mrožem. Posléze jsem vlčata také vedla. Vlčata jsem pak předala Čingymu a Marcelovi. Vždycky jsem zůstávala v kontaktu s lidmi, kteří se dál věnovali skautingu ve zbraslavském středisku. Jen jsem si udělala pauzu na svoji rodinu. Mám manžela a dvě děti, Honzíka a Julinku, kteří také chodí k vlčatům. Poslední 3 roky jsem se byla podívat na vlčácko-světlušáckém táboře a po tomto posledním, kde jsem strávila týden, mne Sysel oslovil, zda bych mu nechtěla pomáhat s družinou Vlků. Tak jsem se aktivně vrátila k práci s vlčaty.

 

 

 


Tereza Kubálková
Rysové

Pocházím z úplně malé vesničky téměř na hranici Středočeského kraje a Vysočiny. Skautkou vůbec nejsem od malička. Vlastně ještě úplnou skautkou nejsem ani teď. Nicméně ale miluji práci s dětmi, pobývání v přírodě, dlouhé pěší túry a také miluji, když jsou na sebe lidé hodní a snaží se hájit dobro. Tak snad jsem u vlčat na správném místě.

Ve vedení oddílu jsem nyní třetím rokem a doufám, že tam ještě dlouho zůstanu. S Petrem vedu družinu Rysů a je to skvělé především proto, že Rysy spoluvedu  už od začátku svého působení v oddíle, takže se s kluky dobře známe. Už před deseti lety jsem začala pracovat s mládeží, mívali jsme pravidelná setkání a po čtyři roky jsem byla hlavní vedoucí našeho společného tábora. Nyní pracuji jako učitelka, takže mě děti už asi navždy budou obklopovat – a jsem tomu ráda!

 

Michaela Ježdíková – Tubus
Svišti

Jsem z VTubusraného nad Vltavou, kde jsem se jak narodila, tak začala skautovat (2002). Jelikož Vrané nebylo nikdy velkým střediskem, začínala jsem ve smíšeném oddílu a byla jsem vlčetem. To na mě možná zanechalo pozitivní následky a proto teď působím pátým rokem jako vedoucí oddílu vlčat a světlušek ve Vraném a od roku 2015 „hostuji“ (jak označuje skautský informační systém :-D) na Zbraslavi, překvapivě u smečky vlčat. Tam jsem se dostala přes bratra Sysla, se kterým jsem se seznámila na okresních akcích. Letos společně s Klíšťákem vedeme Sviště, z kterých většinu moc dobře známe z předchozích let.

Mimo skautování ráda trávím čas se zvířaty, neboť jsem i studovala střední školu veterinární. Po maturitě jsem se pokoušela studovat kynologii a zdravotnického záchranáře, z čehož vyplývá další můj koníček, a to právě záchranářská kynologie, ale zatím se uplatňuji jako figurant. Jelikož jsou oba koníčky, jak pejsci tak skauting, velmi časově nářoční, už nemám co víc o sobě říct.