29.5.2019

Skautský kroj a nášivky

Skautský kroj náš oddíl nevyžaduje, protože děti z něj v tomto věku velmi rychle vyrostou, přitom se nejedná o úplně levnou záležitost. Koho však skaut baví a těší se na schůzky a výpravy pokaždé, když se blíží, může být kroj skvělým dárkem třeba k narozeninám.

Kromě tábora využíváme kroj především při slavnostních příležitostech jako jsou přijímací rituály do smečky, výroční srazy střediska, závody vlčat, ale často jej na nás uvidíte třeba i během výprav, brigád, společných akcích. Oddaná vlčata v kroji chodí klidně i na schůzky. Na táboře má kroj svoje využití. Obléká se pouze při ranních a večerních nástupech, případně na výletech do města, a to proto, aby nám kroj vydržel čistý po celou dobu tábora. U dětí, které kroj nemají, vyžadujeme pro tábor krojové tričko v barvě pískové či khaki. Ať ty nástupy také trochu vypadají a nevypadáme jak skupinka různobarevných kanárků 😉

 

Kde koupit kroj a nášivky?

Krojovou košili je možné koupit na junshop.cz, je lepší koupit košili o něco větší, aby si ji kluci pár let užili.

Ke krojové košili se nosí kalhoty či kraťasy jedné barvy, ideálně tmavší.

Společně s košilí je vhodné koupit ještě nášivky, které jsou pro všechna vlčata stejné. Náš oddíl jich většinou k dispozici moc nemá, tak ať zbytečně nečekáte 😉

Nášivka WOSM – Světová organizace skautského hnutí
Mezinárodní domovenka

Žlutá šňůrka s píšťalkou

 

Nášivky, která od nás vlče dostane

Oddílové a družinové nášivky od nás vlče dostane hned poté, co se s krojem objeví na schůzce 😉

Domovenka ZBRASLAV

Číslo oddílu 84

Družinová nášivka

 

Skautské vybavení, které dětem nekupujte

Tyto si totiž nejprve musí zasloužit – takže je poté dostane od nás.

Vlčácký šátek, turbánek a středisková nášivka

Slibový odznak vlčat

Tři bílé tesáky

 

 

Kam patří nášivky?

 

 

Krojové triko

Lze stejně jako krojovou košili koupit na junshop.cz. Vyžadujeme tričko (ne polokošili) v barvě pískové či khaki. A pro potřeby táborových nástupů, stejně jako ke kroji, se nosí kalhoty či kraťasy jedné barvy, ideálně tmavší.

Krojové triko pískové

Krojové triko khaki

 

Sleva v JunShopu

Naše středisko má v obchode junshop.cz slevu 10% při uvedení následujícího kódu: 58674670078 

Při nákupu na junshop.cz stačí kód zadat do kolonky “číslo slevového kupónu” v prvním kroku nákupního košíku. 10% sleva se uplatní automaticky a ihned se aplikuje na finální cenu objednávky. Při nákupu v kamenné prodejně stačí znát příslušný kód, nebo předložit členskou kartu Junáka – českého skauta.

Pozn.: JUNSHOP je 100% skautský obchod! Jediným vlastníkem společnosti je Junák – český skaut, z. s. Veškerý zisk z činnosti tak putuje zpátky do největší české skautské organizace.