30.1.2021

Čtenář – 10 – Oblíbený spisovatel/ka

Úkoly ke splnění

• Vyberu si oblíbeného autora/autorku knížek a zjistím informace z jeho/jejího života. Vytvořím plakát, který si umístím v pokojíčku nebo v klubovně.

Jak na to?

Koukni se, které knížky již přečetl a kdo je napsal. Z tohoto seznamu si vyber autora buď knížky co se ti líbila nejvíce, nebo autora, od kterého si četl nejvíce knížek. Následně si zkus o autorovi dohledat co nejvíce informaci (například zda žije, jak je starý, případně kolika let se dožil, odkud pochází, čím se živil, jaké má vzdělání, kolik napsal knih, jaký píše žánr).

Následně si vyrob plakát, kam umístíš zajímavé informace o autorovi, které doplníš o obrázky či fotky. Následně plakát bud umísti do pokojíčku a vyfoť, nebo po dohodě s vedoucím přines do klubovny.

Jak nahlásit splněnou výzvu?

• Pošli nám fotku plakátu nebo po dohodě s vedoucím plakát dones do klubovny.