30.1.2021

Čtenář – 4 – Doporučení

Úkoly ke splnění

• Doporučím kamarádovi nebo kamarádce knížku, kterou začne číst.
  • Společně se pobavíme o tom, co se v knížce dělo.

Jak na to?

Kamarádovi doporuč knihu, která se ti líbila a o které si myslíš, že by se mohla líbit i jemu. V případě, že přečtenou knihu vlastníš, tak od tebe bude hezké, když mu ji půjčíš. Až ji bude mít kamarád přečtenou, tak si společně o knize promluvte o tom co se v ní dělo a co se vám líbilo. Zkuste porovnat, zda jste se na všem shodli, nebo se každému líbilo v knížce něco jiného a zapamatovali jste si jiné věci z děje. Udělejte společnou fotku, kde budete oba, co jste přečetli knihu, společně s knihou tak, aby z fotky bylo zřejmé, o jakou knihu se jednalo.

Jak nahlásit splněnou výzvu?

• Rodiče nás informují o tom, že jsi splnil úkol a přiloží fotku čtenářů a knihy, kterou pro inspiraci můžeme se souhlasem rodičů (tvých i kamaráda) ukázat ostatním.
  • Pokud jste kamarádi z jedné vlčácké družiny, můžete se o splnění výzvy pobavit přímo s vedoucím a fotku s knížkou udělat tam.

A kolik už máme spokojených čtenářů? 🙂

Zatím začínáme, ale věříme, že seznam se bude díky vám rozrůstat 😉