16.1.2021

Kuchař – 1 – Pomazánka nebo salát

Úkoly ke splnění

• Samostatně (ale klidně za dozoru rodičů) připravím svojí oblíbenou pomazánku nebo salát.
  • Nezapomenu si umýt ruce a po vaření uklidit.
  • Získám pochvalu (stačí slovní) od ostatních, kterým má pomazánka nebo salát chutnala (rodiče, bráška, kamarád).

Jak na to?

• Rozmysli si, jaká je tvá oblíbená pomazánka nebo jaký máš rád salát. Nevybírej podle jednoduchosti, ale opravdu dle toho, co ti chutná.
  • Počítej s tím, že kuchtík nechystá jídlo jen pro sebe, ale i pro ostatní členy domácnosti. Takže tuto výzvu neplň jen tak, ale využij ji třeba pro přípravu společné rodinné snídaně či večeře.
  • Pokud ještě neznáš postup, dohodni se na něm třeba s rodiči.
  • Pusť se do přípravy. Rodiče ti mohou radit a dávat na tebe pozor, ale všechno musíš dělat sám. Pokud si ještě nejsi jistý, klidně si to nejdřív vyzkoušejte společně a tento úkol pak můžeš plnit sám později. Není to závod na čas 😉
  • Po společném jídle najdi alespoň jednoho člena domácnosti, kterému bude tvá pomazánka nebo salát opravdu chutnat 😉

Jak nahlásit splněnou výzvu?

• Rodiče nás informují o tom, že jsi splnil úkol a přiloží informaci, co dobrého jsi jim nachystal.
  • Ke splnění této výzvy není třeba žádný další důkaz 😉

A co je u vlčat oblíbené?

Počet oblíbených připravených salátů či pomazánek bude časem přibývat 😉 Zatím tu máme:

• 2x jablečno mrkvový salát (1x sladký s medem 😉 )
  • ovocný salát
  • zeleninový salát
  • rajčatový salát s mozzarelou
  • rybičková pomazánka
Rybičková pomazánka (Vilík)
Jablečno mrkvový salát (Vojta)
Ovocný salát (Fíla)