20.5.2021

Kutil

Umím vytvořit různé praktické věci. Ovládám práci s nástroji a různými materiály.

Patroni:      Špunt      X Martina      X Petr

4-5x        3x        0-1x        3x

1. Oprava a vylepšení

• Doma nebo v klubovně po dohodě s rodiči či s vedením oddílu opravím rozbitou věc nebo jinou věc vylepším.

2. Funkční model /

• Vytvořím funkční model, např. draka, který bude létat nebo mlýnek na potoce, který se bude točit.

3. Prostorové modely

• Zhotovím prostorový model, třeba náš tábor nebo známý hrad.

4. Nářadí

• Nové nářadí, se kterým jsem ještě nepracoval/a, alespoň dvakrát správně použiju.
  • Pracuju s ním bezpečně.
  • Po práci ho vrátím na své místo.
  • Může se jednat např. o kladivo, kleště, dláto, nebozez, šroubovák, pilu nebo sekeru.

5. Nůž

• Mám kapesní nožík a správně se o něj starám.

6. Super prak

• Na táboře nebo na výpravě si společně vyrobíme prak. Seženeme perfektní klacek a začneme ho upravovat. Přidáme gumu. Vyzkoušíme střelbu na terč.

7. Recyklace

• Ze starých věcí vytvořím dva výrobky. Mohu použít PET lahve, oblečení, plechovky, sklenice, noviny a další.

8. Obsluha přístroje

• Vyberu si alespoň 3 spotřebiče, které se naučím používat

9. Zpracování dřeva

• Vytvoř něco zajímavého ze dřeva
  • Více informací se dozvíš na výpravě, či táboře

10. Pracuji bezpečně

• Ukážu, jak ošetřím základní poranění, která se mohou vyskytnout při práci s nástroji (říznutí, zadřená tříska, lehká popálenina…).