11.2.2021

Hudebník

Umím hrát na hudební nástroj a vím, jak o něj pečovat. Nebojím se hrát před ostatními v oddíle.

Patroni:      X Martina      X Adéla      Háňa

3x        2x        1-3x        5-7x

1. Můj nástroj /

• Představím družině svůj hudební nástroj. Vysvětlím, jak o něj pečuju a jak se ladí. Můžu třeba i něco krátkého zahrát.

2. Hra na hudební nástroj /

• Zahraji na libovolný hudební nástroj dvě jednoduché skladby.

3. Pravidelně cvičím

• Dva týdny hraji na nástroj každý den a poctivě si zapisuji, jak dlouho jsem cvičil.

4. Zpěvník

• Pořídím si vlastní zpěvník s akordy nebo složku s notami, kde bude alespoň deset písniček či skladeb, které umím nebo brzy budu umět zahrát.
  • Do zpěvníku si písničky buď zapisuji ručně, nebo kopíruji, tisknu z počítače, atp.

5. Vystoupení

• Zahraji pro ostatní členy družiny několik skladeb na svůj hudební nástroj.
  • Domluv se s vedoucím, kdy by tento úkol bylo možné plnit. Ten ti také může říct více podrobností.

6. Společné hraní

• Vystoupím před ostatními s někým dalším.

7. Koncert

• Navštívím koncert. Počítá se jak koncert, kde jsem posluchačem, tak ten, kde vystupuji.
  • Povím své rodině i svým členům v družině, jak koncert probíhal a jak se mi líbil.

8. Co poslouchám

• Představím ostatním v družině svého oblíbeného interpreta, kterého poslouchám. Zjistím si o něm pár zajímavostí a pustím dvě ukázky jeho písniček.

9. Dlouhodobý koníček

• Navštěvuji alespoň půl roku kroužek hry na nástroj nebo hudební školu.
  • Pravidelně na svůj nástroj hraju a ve hře se zlepšuji.

10. Hra na hudební nástroj II. /

• Pořád pravidelně cvičím a mám splněnou druhou výzvu.
  • Nejdříve dva měsíce po splnění druhé výzvy zahraji na svůj hudební nástroj dvě složitější skladby, na kterých bude zřetelné, jak moc jsem se zlepšil a jaké jsem udělal od té doby pokroky.