10.8.2021

Sportovec

Rád se hýbu a sportuji. Chci se zlepšovat i zkoušet nové sporty. Při pohybu dbám na svoji bezpečnost a zdraví své i ostatních.

Patroni:      Maty      X Petr

1-3x       1x       6-8x

1. Sport s pomůckami

• Vyzkouším si sport se speciálním vybavením, např. ringo, badminton, florbal, lukostřelba apod.
  • Spolu s vedoucím si stanovím malý cíl (třeba přesnost míření, délka hodu nebo podání), kterého dosáhnu.

2. Míčová hra

• Vyberu si míčovou hru, které se věnuji, a ukážu ostatním ty věci, které mi z ní jdou nejlépe (např. driblink v basketbalu, vedení míče ve fotbalu)

3. Něco nového

• Vyzkouším si zahrát týmovou sportovní hru, kterou jsem ještě nehrál.
  • Naučím se její pravidla, zahraji si ji jiný den znovu a hru zorganizuji a vysvětlím pravidla.

4. Bezpečnost na prvním místě

• S vedoucím si povíme, jaká největší nebezpečí hrozí při hraní mého oblíbeného sportu –    co by se mohlo stát, jak takovým nebezpečím předejít a jak je řešit, pokud by k nim došlo.
  • Vím, kde a kdy se sportovat hodí a kde a kdy naopak ne.

5. Rozcvičení před sportem

• Před sportovním výkonem či společnou hrou vedu nebo spoluvedu společné rozcvičení
  • Do rozcvičení zařadím rozehřátí, protažení a uvolnění různých částí těla.
  • Vím, proč je rozcvičení před sportovním výkonem důležité.

6. Sportovní znalec

• Zjistím si něco o jakémkoliv sportu a vytvořím plakát, kde tyto informace nakreslím či zapíši
  • Můžu zjistit např. kde a kdy sport vznikl, jací jsou nejlepší sportovci, jak se od vzniku změnilo vybavení, v čem je tento sport zajímavý oproti jiným sportům…
  • Znám pravidla tohoto sportu

7. Vodní hrátky /

• Půjdu se třikrát koupat a pokaždé si vyzkouším něco nového (např. stojku ve vodě, vodní hru, splývání, stavbu hráze).

8. Turistika /

• Během tří výletů ujdu opakovaně a bez problémů více kilometrů, než kolik je mi let

9. Pravidelně sportuji

• Alespoň půl roku navštěvuji sportovní kroužek.

10. Tým

• Jsem týmový hráč a hraji fair play. Nevztekám se, pravidla dodržuji a nesnažím se je obejít.
  • Zahraji si se svou šestkou, družinou, skupinkou, tři různé pohybové hry, během kterých bude důležitá spolupráce, není pro mě důležité vyhrát, ale abychom si všichni hru užili.
  • Beru ohled na ostatní, hráče, zapojuji je do týmu, pomáhám jim.
  • Mé splnění zhodnotí po hře zbytek týmu i vedoucí.