6.3.2021

Zahradník – 1 – Zahrada

Úkoly ke splnění

• Představím ostatním členům družiny svoji zahradu. Jako správný zahradník jim ukážu, co nejzajímavějšího na zahradě roste.
  • Pokud doma nemám zahradu, můžu provést zahradou prarodičů, na chatě, zahradou u skautské klubovny, popřípadě větší sbírkou domácích pokojových rostlin.

Jak na to?

Představit svou zahradu můžeš dvěma způsoby. Buď se nám podaří společně domluvit, že se třeba během schůzky podíváme k vám domů a ty nás svou zahradou provedeš a nebo můžeš výzvu splnit pomocí videa. Domluv se tedy s rodiči, kamarádem, sourozencem, aby ti třeba pomohl takové video natočit. Tvým úkolem je provést nás po tvé zahradě. Jistě je na ni mnoho zajímavých a lákavých věcí, ale nezapomeň se ve videu věnovat hlavně komentování rostlin, keřů, stromů a dalších přírodních věcí, které považuješ za zajímavé nebo pro tebe důležité.

Neboj se nejprve zeptat rodičů a zajímej se s nimi o to, co na zahradě vlastně roste, abys nám měl co komentovat 🙂

Pokud nebydlíš v domě se zahradou, ale máš možnost využít třeba zahradu na chatě, u babičky, a tak podobně, klidně využij tu.

Pokud o žádné zahradě nevíš, lze se domluvit s patronem, případně družinovým vedoucím o možnosti seznámit se více se zahradou u naší skautské klubovny. Pak už nás napadá jen možnost, že nás provedeš sbírkou pokojových rostlin, pokud jich máte doma více než pár kousků 😉

Trocha inspirace od Studánky

Představení zahrady. Jako vždy si připravte kakao a sušenky a pohodlně se usaďte, protože Studánka má docela velkou zahrádku, a to zasluhuje i velké video 😉

Pokud ti video nejde přehrát, zkus použít tento odkaz.

Představení pokojových rostlin. Jestli nemáš zahradu, můžeš nám představit pokojové rostliny, pokud jich máte doma aspoň slušnější počet 😉

Pokud ti video nejde přehrát, zkus použít tento odkaz.

Jak nahlásit splněnou výzvu?

• Zašli (třeba přes rodiče) video, kde nás ostatní provedeš vybranou zahradou nebo se domluv s vedoucím na osobitější formě plnění s naší družinkou 🙂