6.3.2021

Zahradník – 3 – Moje rostlina

Úkoly ke splnění

• Ukáži družině svoji rostlinu
  • Zjistím, co mé rostlině škodí a co ji naopak pomáhá.
  • Informace zapracuji do krátkého příběhu, který odvyprávím členům své družiny.

Jak na to?

Vyber si jednu rostlinu, kterou máš doma. Pokud žádnou nemáš, je čas si ji pořídit 😉

Zjisti si, co tvé rostlině škodí a co ji naopak pomáhá (jak častá zálivka, zda má raději teplo či tmu, jak snáší průvan, výkyvy teplot, mráz, vlhký vzduch, sluníčko), jací ji hrozí škůdci a jak se proti nim chránit, a tak podobně.

Jako správný zahradník bys také měl vědět, zda není kytka (nebo některé její části) jedovatá třeba pro tebe či pro zvířata

Rostlinu představ ostatním členům naší družiny – buď pomocí videa a nebo na schůzce, kde nám ji bud můžeš přinést ukázat osobně a nebo třeba donést pár fotek. Nezapomeň zmínit, co všechno jsi o rostlině zjistil a především, co ji škodí a co ji pomáhá.

Trocha inspirace

Studánka nám představuje svoji oblíbenou rostlinu 😉

Pokud ti video nejde přehrát, zkus použít tento odkaz.

Jak nahlásit splněnou výzvu?

• Zašli (třeba přes rodiče) nám video, kde nám krátce představíš svou rostlinu a uvedeš i požadované informace 😉
  • Nebo po domluvě s vedoucím o své rostlině můžeš povídat na schůzce – v takovém případě je třeba ukázat její fotky (nebo ji přinést, pokud si troufneš a rostlině to nevadí), ať víme, o čem to vlastně budeš vyprávět 😉